Produkty & Služby

Korunka je čiapočka v tvare zubu, ktorá je umiestnená nad zubom. Používa sa na posilnenie a ochranu štruktúry Vašich zubov. Väčšina koruniek je vyrobená z tvrdého, bieleho materiálu, čo im pomáha pri prirodzenom vzhľade.

Dentálny mostík kryje alebo “premosťuje” medzeru medzi chýbajúcimi zubmi. Potom, ako stratíte zub, Váš zubný lekár Vám môže odporučiť dentálny mostík. Mostík môže ochrániť ostatné zuby a udržať ich na pôvodnom mieste.

Váš zubný lekár môže odporučiť korunku na:

 1. Nahradenie veľkej výplne
 2. Ochranu oslabeného zubu pred popraskaním
 3. Obnovenie zlomeného zubu
 4. Pripojenie mostíka
 5. Zakrytie zubného implantátu
 6. Prekrytie zafarbeného zubu, zuby v zlom tvare

Okrem posilnenia poškodeného zubu, mostíky a korunky môžu byť použité na zlepšenie vzhľadu, tvaru a usporiadania zubov, ako aj zubnej oklúzie (skusu). Medzery, ktoré ostávajú po chýbajúcich zuboch, môžu spôsobovať posun zvyšných zubov, čo môže mať za následok zlý skus. Mostíky a korunky pomáhajú tomu zabrániť.

 

 

Zubný implantát je titánový kolík (ako zubný koreň), ktorý je chirurgicky umiestnený do čeľuste pod ďasnami, čo umožňuje Vášmu zubnému lekárovi montáž náhradných zubov alebo mostíka do tejto oblasti. Implantát nie je uvoľnený, ako napríklad zubná protéza. Zubné náhrady tiež prispievajú k všeobecnému zdraviu ústnej dutiny, pretože nemusia byť pripevnené k iným zubom, ako napríklad mostíky.

Prečo zubné náhrady:

 1. Dlhodobé riešenie.
 2. Vyzerajú presne ako prirodzené zuby.
 3. Chránia zdravé kosti.
 4. Zachovávaju prirodzený tvar tváre a úsmevu.
 5. Majte svoje zuby v ústach – nie v šálke.
 6. Ochraňujú Vaše zdravé zuby.

Ak uvažujete nad impantátmi, musíte mať zdravé ďasná a adekvátny stav kostí, ktoré by implantát podporili. Ak je Vaša kosť príliš tenká alebo mäkká, aby podporovala zavedenie implantátu, môžete požadovať kostný štep. Ak máte nedostatočne vysokú kosť v hornej čeľusti, prípadne dutiny sú príliš blízko čeľuste, možno budete potrebovať zdvihnutie dutiny.

Korunka E-Max je typ celokeramickej korunky, ktorá je obľúbená pre svoju dlhotrvajúcu životnosť a estetické kvality. Korunka IPS E-Max je vyrobená z jedného kusu lítiumdisilikatu : toto je špičkový materiál, ktorý bol vyvinutý pre svoju pevnosť, trvanlivosť a priehľadnosť, čo z neho robí veľmi cenený material.

 

Výhody IPS E.MAX™:

 1. Neobsahuje kov
 2. Priehľadná farba a realistický tvar
 3. Dlhotrvajúci s nízkou pravdepodobnosťou puknutia
 4. Perfektne sedí
 5. Pevnosť a ohybnosť (400 MPa)
 6. Krása a estetickosť

Klúč na výber odtieňa IPS E.Max pomáha zubným lekárom a technikom pri výbere vhodného ingotu na základe:
• požadovaného odtieňa zubov
• požadovaného odtieňa ostatku zuba

Korunky a mostíky 3M™ ESPE™ Lava™ sú ponúkané ako jeden z najestetickejších a klinicky overených celokeramických výplní, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. Lava výplne ponúkajú vynikajúcu dlhotrvajúcu stabilitu bez výskytu alergénov. Frézovaný z vopred spekaného zirkónového Lava bloku, pričom každý rámec je zafarbený pomocou jednej z ôsmych VITA® odtieňov. Po 10 hodinovom spekaní s cieľom dosiahnutia sily a odolnosti proti lámaniu je konštrukcia pokrytá živcovým Lava Ceram porcelánom.

Konečné Lava náhrady sa preukazujú  výnimočným okrajovým prispôsobením sa, prirodzenou transparentnosťou a dlhotrvajúcou životnosťou.

LAVA™ – Vlastnosti a výhody:

 1. Vysoká pevnosť (900 – 1200 MPa)
 2. Vysoká stabilita
 3. Neobsahuje kov
 4. Výborná regenerácia ďasna
 5. Vysoká, prirodzená priesvitnosť
 6. Unikátny systém tieňovania

Zirkóny Lava™ ponúkajú nielen silu a dlhotrvajúce výhody porcelánu taveného na kov (PFM), ale majú tiež obrovské výhody v porovnaní s inými zirkónovými náhradami. Lava™ zirkónové korunky a mostíky môžu byť presne zladené s farbou Vašich vlastných zubov a poskytujú prirodzenú priesvitnosť, ktorú náhrady na báze kovov a ostatných nepriehľadných zirkónov nemôžu.

Ústna ochrana je ochranné zariadenie pre ústa, ktoré pokrýva zuby a ďasná, aby sa zabránilo zraneniam zubov, ústneho oblúku, pier a ďasien. Ústna ochrana sa najčastejšie využíva k ochrane pred zranením v kontaktných športoch, pred škrípaním zubami alebo TMD, alebo ako súčasť niektorých dentálnych procesov, ako je napríklad bielenie zubov. V závislosti na aplikácii môže byť tiež nazývaná ako náustok, chránič zubov, chránič ďasien, oklúzna dlaha alebo skusná dlaha.

 

Výhody nočnej ochrany alebo dlahy?

 1. Vynikajúce prispôsobenie sa a výdrž
 2. Pohodlné na nosenie
 3. Spoľahlivé
 4. Trvanlivé
 5. Odolné proti opotrebovaniu
 6. Zabraňuje poškodeniu zubov
Škrípanie zubami (bruxizmus) je spôsobené zatnutím zubov a ich následným trením. Väčšina ľudí si ani nie je vedomá, že to robia. Niektorí ľudia škrípu zubami len počas spánku, čo je označené ako “nočný bruxizmus”. Iní škrípu zubami aj počas dňa, čo môže byť spôsobené stresom alebo úzkosťou.

Rovnátko ORTHO+ je takmer neviditeľná fólia, ktorá napráva zuby, ktoré sú príliš ďaleko od seba, vykrivené alebo preplnené na malej ploche. Vyrovnajte si svoje zuby nenápadným, bezbolestným a pohodlným spôsobom, ktorým získate nádherný úsmev. Rovnátko ORTHO+ predstavuje nový ortodontický systém od Creative Arts zameraný na pohyb zubov, ktorý vytvorí Vášmu pacientovi perfektný úsmev.

Každé rovnátko ORTHO+ sa nosí 1 až 2 týždne. Nosí sa priemerne 20 hodín denne a v prípade potreby, ako napríklad počas jedenia, pitia, či spoločenských akcií, sa môže vybrať. Toto rovnátko je transparentné, prakticky neviditeľné pre iných ľudí a je veľmi pohodlné na nosenie.

Čo je to ORTHO+ a v akých prípadoch sa používa?

ORTHO+ narovnáva zuby použitím priehľadných, na mieru vyrobených, vymeniteľných rovnátok, ktoré ich postupne posúvajú, čím naprávajú zuby a úsmev a vytvárajú nový, revitalizovaný vzhľad. Pred začatím procedúry je veľmi dôležité správne určenie problému. Napríklad liečba zlého skusu pomocou ORTHO+ rovnátka sa ukázala ako len veľmi mierna.

 1. Preplnené zuby.
 2. Medzery medzi zubami (nie viac ako 6mm).
 3. Skrížený skus, hlboký skus, intrúzia a extrúzia.
 4. Vytrhnutie zubu a otvorený skus.
 5. Krivé alebo pokrútené zuby.
Rovnátka ORTHO+ využívajú materiály schválené FDA, vyrobené spoločnosťou RaintreeEssix USA.

Venee+ je zďaleka najvyspelejšou technológiou faziet bez preparácie  dostupných v zubárskom priemysle. Predstavuje rýchly spôsob vylepšenia vzhľadu nerovných zubov bez potreby ortodontického zásahu. Venee+ je výsledkom vyspelej techniky, ktorá robí veci lepšími pre pacientov a hladšími pre lekárov.

Prečo Venee+ ?

 1. Žiadna bolesť, žiadne injekcie, žiadna príprava.
 2. Permanentne biele zuby s atraktívnym tvarom.
 3. Bezpečný a ľahký systém.
 4. CAD/CAM presnosť a dizajn.
 5. Počítačová dokumentácia pacientovej zložky.
 6. Pokročilá technológia.
 7. Dynamický a flexibilný systém.
 8. Rozšírený počet odtieňov.

Na rozdiel od iných procesov využívajúcich fazety, Venee+ nevyžaduje žiadnu prípravu, ako napríklad brúsenie pacientových zubov, pretože je tenký takmer ako šošovka, a preto sa jedná len o vonkajšie pokrytie povrchu zubov, ktoré je veľmi pevné. K minimálnemu brúseniu môže dôjsť LEN ak je to v pacientovom prípade nevyhnutné a to za použitia redukčného kľúča.

Proces:

I Analýza:

Na prvej návšteve sa vytvorí fotografia pacientovho úsmevu, potrebná na analýzu prípadu. Záznam pacientovho úsmevu je v našom procese zásadný, pretože ho považujeme za dobrý príklad toho, čo si chce pacient so svojimi zubami urobiť.

II Koncepcia:

Odňatie odtlačku pacienta prebehne na zubnej klinike a od tohto bodu bude mať pacient šancu vybrať si podľa seba tvar a farbu zubov z nášho katalógu. Obraz zo softvéru poskytne informácie o tom, kde zbrúsiť vysoké body a následne sa vykoná proces tvorby redukčného kľúča.

III Detailing:

Pacientova fotografia je následne prinesená do laboratória, kde sa uskutoční analýza prípadu. Použitím nášho Digital Design Smile softvéru naši grafickí dizajnéri vytvoria model toho, ako by mohol pacientov úsmev vyzerať. Počas tohto procesu už teda pacient má predstavu o tom, aký bude jeho úsmev.

IV Implementácia:

Redukcia kľúču je vykonaná s cieľom minimalizácie brúsenia do štruktúry zubov, aby sa dosiahol presný dizajn, ktorý si pacient vybral. Použitie redukcie bude VŽDY záležať na konkrétnom prípade pacienta.

Zirkón je najstarší a najrozšírenejší prvok v zemskej kôre a je základom oxidu zirkoničitého. Vďaka svojim vynikajúcim, zdraviu neškodným vlastnostiam je zirkón v súčasnosti najobľúbenejší materiál v moderných zubných náhradách spomedzi dnes dostupných dentálnych keramických materiálov. So správnou dentálnou konštrukciou sú zirkónové zubné náhrady investíciou pre celý život.

Výhody zirkónu:

 1. Vysoká pevnosť (1400 MPa)
 2. Prírodný vzhľad
 3. Trvanlivosť
 4. Menšie obetovanie zdravého zubu
 5. Biokompatibilné
 6. Cenovo efektívne

Naše zirkóny sú navrhnuté a presne frézované pomocou nášho vlastného ZirkonZahn CAD/CAM systému. Scanner a 5-osá fréza, ktorá pracuje až s piatimi frézovými hlavicami. Od jednej korunky až po 14 členné mostíky .Vysoká kvalita a sila sú zaručené. ZirkonZahn sa preukázal ako jeden z najlepších dostupných systémov na trhu.